Kiekvienam yra žinoma, kaip svarbu reguliariai lankytis pas odontologą, nes tai gali padėti išvengti didelių dantų problemų. Jei dantų gydymas pradedamas pakankamai anksti, kol pažeidimai dar nėra labai pažengę, procedūrų trukmė yra gana trumpa bei kainuojanti pakankamai nebrangiai. Jei uždelsiama, natūralu, kad dantų gydymas tampa sudėtingesnis bei kainuojantis brangia. Taigi, kada svarbu kreiptis į odontologą, ir kokios atliekamos procedūros yra taikomos dažniausiai?

Profesionali burnos higiena

Odontologai rekomenduoja profesionalią burnos higieną odontologo kabinete atlikti ne rečiau nei du kartus į metus. Tai yra gana paprasta ir neilgai trunkanti procedūra (įprastai burnos higiena atliekama per 20-40 minučių), kurios metu yra pašalinami susikaupę akmenys ir nuvalomos dantų apnašos. Ši procedūra yra rekomenduojama ir tada, kai planuojamas tam tikras dantų gydymas – ruošiamasi dantų implantavimui, estetiniam plombavimui, ir t.t.

Dantų plombavimas

Jei dantys yra pažeisti ėduonies, labai svarbu tai, kad į odontologą būtų kreipiamasi kuo greičiau. Net ir nedideli juodi taškeliai, atsiradę ant dantų, gali signalizuoti apie rimtus dantų pažeidimus. Dantų plombavimas yra atliekamas naudojant nuskausminimą, tad galite nesibaiminti dėl skausmo, kuris gali būti patiriamas dantų gręžimo metu. Dantų ėduonis gali apimti ne tik nuolatinius, bet taip pat ir pieninius dantis – nors tėveliai neretai mano, kad pieninių dantų plombuoti neverta, nes jie vis tiek iškris, tačiau toks manymas gali būti net labai žalingas. Nelaukite, kol vaikas ims skųstis dantų skausmais – juk kartais šis skausmas yra tiesiog nepakeliamas.

Estetinis dantų plombavimas

Tokia procedūra yra taikoma tada, kai įprastas dantų gydymas nėra pakankamai veiksmingas. Jei ėduonis pažeidė priekinius dantis, labai svarbu tai, kad dantų taisymas būtų atliekamas kuo estetiškiau. Įprastos dantų plombos ne visada leidžia pasiekti paties geriausio rezultato, todėl estetinis dantų plombavimas gali būti tikrai puikiu pasirinkimu. Šios procedūros metu natūralių dantų paviršius yra minimaliai šlifuojamas, o tai atlikus sluoksnis po sluoksnio yra dedama estetinių plombų medžiaga.

Dantų protezavimas

Dantų protezavimo būdų šiuo metu yra tikrai nemažai, tad visada galima pasirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų esamą dantų situaciją bei finansines galimybes. Dantų gydymas protezuojant yra taikomas tada, kai plombavimas jau negali padėti atstatyti tam tikrų dantų pažeidimų, o pagrindiniai dantų protezavimo tipai yra šie:

  • Jei gali būti išsaugomi natūralūs dantys, jie gali būti protezuojami taikant dantų vainikėlius. Taip pat šis sprendimas tinka ir tada, kai protezai yra fiksuojami ant implantų;
  • Užklotai – tai toks dantų protezavimo tipas, kuris dažniausiai taikomas bruksizmo pažeistiems dantims. Atliekant tokį protezavimą yra atkuriama natūralių dantų anatomija, ir dantų tarnavimo trukmė tampa ilgesnė;
  • Išimami dantų protezai šiuo metu yra pasirenkami vis rečiau. Taip nutinka dėl to, kad tokie protezai nėra labai patogūs, be to, jie neapsaugo žandikaulių nuo nykimo. Nors išimami dantų protezai yra pats pigiausias protezavimo būdas, tačiau jis turi daugiau trūkumų nei privalumų;
  • Dantų tiltelis gali būti taikomas tada, kai tenka atstatyti vieną dantį, esantį tarp dviejų sveikų ir tvirtų dantų. Tokio protezavimo metu yra šlifuojami greta esantys dantys, o jų tarpe fiksuojamas tiltelis.

Dantų implantavimas

Kartais dantų gydymas negali padėti išsaugoti pažeistą dantį, ir tokiu atveju jį gali tekti rauti. Nors dantų netekimas samba tikrai gąsdinančiai, tačiau šiandien galima pasirinkti tokias procedūras, kurios galės efektyviai atkurti prarastus dantis. Dantų implantavimas garantuoja, kad žandikauliai bus apsaugomi nuo nykimo, o dirbtiniai dantys atrodys tikrai natūraliai, o jų tarnavimo trukmė sieks net kelis dešimtmečius. Dantų implantai – tai į kaulinį audinį įsriegiami specialūs sraigtai, kurie suauga su kauliniu audiniu ir atstoja natūralaus danties šaknį. Vėliau, kai implantas prigyja, ant viršūnėlės fiksuojamas dantų protezas, kuris gali būti pagamintas iš metalo keramikos ar cirkonio keramikos

Odontologai visada gali patarti, koks dantų gydymas ar jų atkūrimas gali būti geriausiu pasirinkimu, tačiau labai svarbu tai, kad vizitas pas odontologą nebūtų atidėliojamas – jei uždelsite, dantų pažeidimai gali tapti kur kas didesni, taigi, dantų gydymas bus ilgesnis, sudėtingesnis ir brangesnis.

Klinikos „Protezavimas-implantavimas“ paslaugų kainos.

One thought on “Dantų gydymas: dažniausiai atliekamos procedūros

  • 26 vasario, 2020 @ 11:52
    Nuolatinis saitas

    Dar viena dažna procedūra – dantų tiesinimas breketais. Visi nori džiaugtis lygiais dantimis ir gražia šypsena, bet tokiais pasigirti gali ne visi, tad prireikia odontologų paslaugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *