Lietuvos sostinėje butų pasiūla orientuota į augančius pirkėjų poreikius. Nepaisant gana paklausių senos statybos butų, lyderių pozicijose išlieka naujos statybos projektai, pvz., AmberCity butai Pašilaičiuose vertinami dėl savo komforto sąlygų, patogaus susisiekimo, aukštos kokybės medžiagų, jaukios gyvenamosios aplinkos. Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad naujos statybos daugiabučiai neretai vertinami labiau nei nauji kotedžai ar nuosavi namai Vilniaus priemiestyje. Kas lemia šių butų populiarumą?

Kodėl naujos statybos butai sulaukia išskirtinio pirkėjų dėmesio?

Auganti NT pasiūla suteikia itin palankias pasirinkimo galimybes. Iš tiesų, jei prieš gerą dešimtmetį pirkėjas negalėjo kelti itin didelių reikalavimų būstui, šiandien galima rinktis iš gana plačių būsto variantų: pirkti tiek naujos, tiek senos statybos butą, patogų kotedžą ar net nuosavą namą. Vis dėlto, praktika rodo, kad butai vis dar išlieka patraukliausiu ir priimtiniausiu pasirinkimu. Vienas didžiausių privalumų – patogus susisiekimas su miestu. Jei gyvenate užmiestyje ar miesto pakraštyje, kelionės viešuoju transportu gali tapti kiek sudėtingos, be to, net ir privatus automobilis gali nepagelbėti, kai ilgas valandas teks praleisti transporto spūstyse. Tuo tarpu struktūriškai patogioje miesto vietoje esantys daugiabučiai, pvz., naujos statybos butai Pašilaičių mikrorajone, garantuoja patogų susisiekimą su mokyklomis, vaikų darželiais, prekybų centrais ir pan.

Itin svarbus naujų daugiabučių privalumas – jauki kaimynystė. Nemaža dalis pirkėjų vengia nuosavų namų dėl saugumo. Jei gyvenate užmiestyje ar toliau nuo kitų namų, didėja įsilaužimo ir vagystės tikimybė. Be to, tokius namus neramu palikti tuomet, kai išvykstate ilgesnių atostogų. Tuo tarpu butas yra nuolatos stebimas kitų kaimynų, čia nuolatos vaikšto daug žmonių. Naujieji daugiabučių rajonai stebimi moderniomis vaizdo stebėjimo kameromis, nuo aplinkinių žvilgsnių saugo ir privatūs vidiniai kiemai. Galiausiai, maloni kaimynystė yra puikus būdas susirasti naujų draugų ir plėsti pažinčių ratą.

Būtina įvertinti ir komforto bei kainos santykį. Žinoma, kad butas kainuoja mažiau nei kotedžas ar nuosavas namas, be to, jis reikalauja ir mažesnių eksploatacijos išlaidų. Tuo pačiu nereikėtų pamiršti patogaus išplanavimo, kadangi šiuolaikiniai butai įrengiami itin praktiškai ir patogiai. Dar vienas privalumas – naujos statybos daugiabučius itin palankiai vertina kredito teikėjai, kas itin aktualu tuomet, jei galvojate būsto įsigijimui prašyti banko paskolos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *