Nesvarbu, ar turite didelį, ar mažesnį ūkį ir kokius darbus jame dirbate, Jums tikrai reikalinga kokybiška ir patikima žemės ūkio technika. Tik ji užtikrina, kad darbai būtų atliekami greitai ir patikimai. O gerai pasirinkta technika leidžia dirbti netrukdomai, negenda pačiu netikėčiausiu metu.

Kokią techniką reikia įsigyti?

Turbūt pats populiariausias pasirinkimas ūkiuose yra traktoriai. Jų gali būti įvairių tipų, komplektacijos ir galingumo. Todėl traktorius yra labai lengvai pritaikoma beveik visiems ūkyje atliekamiems darbams. Traktoriumi galime dirbti žemė ir ją prižiūrėti, taip pat traktorius gali būti naudojamas kaip transportavimo įranga. Su traktoriumi perkeliami daiktai, atliekami augalų priežiūros ir šienavimo darbai. Tad traktoriai plačiai naudojami įvairiose srityse, kai yra užsiimama žemės ūkio veikla.

Jeigu tik pradedate dirbti žemės ūkyje, greičiausiai pirmiausias Jums reikalingas pirkinys ir bus traktorius. Tai universali žemės ūkio technika, kuri tarnaus ir bus naudinga kiekvieną dieną. Kartu prie traktoriaus gali būti montuojami įvairūs priedai ir papildomi elementai, kurie bus skirti kitiems darbams atlikti. Pavyzdžiui, dirbantiems žemė reikalingas prie traktoriaus montuojamas dirvos skutiklis, purenimui skirtas įrankis. Jeigu užsiimate grūdų auginimu, traktorius bus puikus pagalbininkas, jeigu prie jo montuosite purškimui skirtus priedus, o taip pat ir grūdų saugyklas, kurios reikalingos sėjos metu. Žiemą prie traktoriaus pritvirtinus stūmiklius arab pūtiklius, traktorius puikiai atliks sniegapūtės vaidmenį.

Pirkti ar nuomoti?

Labai dažnai ūkininkai, parduodantys ieškoti reikalingos technikos savo darbams, nežino, kiek tai gali kainuoti, todėl nustemba sužinoję, kokie yra brangūs nauji ir kokybiški traktoriai bei kiti jiems reikalingi priedai. Todėl rinkoje šiuo metu yra nuomojama žemės ūkio technika. Kad ir kokius darbus Jums reikia atlikti, tikrai galite išsinuomoti tam reikalingą įrangą. Dažniausiai tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi mažai žemės ir jiems reikia atlikti mažai darbų. Tačiau jeigu dirbate daug ir dažnai, nuomoti kiekvieną įrangą bus tiesiog per brangu. Kiekvieną kartą mokant už traktorii reikalingo priedo nuomą, prarandate pinigus, nes investavus į pirkimą, galėsite dažniau ir ilgiau naudotis šia įranga.

Todėl dideliuose ūkiuose dažniausiai naudojama nuosava žemės ūkio technika. Ją galima įsigyti pasinaudojant įvairiais kompensaciniais mechanizmais. Nauja technika tarnaus daug metų, o nuomoti galima priedus, kurių darbuose reikia labai retai, todėl pirkti jų tiesiog neapsimoka.

Ar verta pirkti naudotą techniką?

Jeigu norite sutaupyti perkant techniką, Jums verta pasidomėti, kokia šiuo metu parduodama naudojama įranga. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie perka įrangą be paskolų ir nori skirti tam mažiau pinigų. Naudoti traktoriai ir kita žemės ūkio technika parduodama daug pigiau.

Svarbiausia, kad renkantis naudotą techniką, atidžiai įvertintumėte pasiūlymą. Sirkite laiko technikos apžiūrai. Tai galite padaryti ir atvykę apžiūrėti pirkinį su mechaniku, nusimanančiu žemės ūkio technikos remontuose ir gedimuose. Gera žinia, kad tinkamai prižiūrima technika tarnauja daug metų, tad įsigiję net ir naudotą traktorių, juo džiaugsitės ir patogiai dirsite dar ilgai.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *