Šios sistemos per paskutinius metus sparčiai išpopuliarėjo, todėl dabar jau naudojamos daugybėje būstų ir įvairiose patalpose. Visa tai dėka unikalaus veikimo principo, kuris suteikia šiems įrenginiams daugybę privalumų lyginant su tradiciniai šildymo variantais. Nors tai šiuolaikiška bei moderni technologija, tačiau iš tikrųjų pats jos mechanizmas gana paprastas. Kadangi šildymui naudojamas aplinkos oras. Kuris natūraliai savyje jau turi kažkiek šilumos. Tačiau prieš patekdamas į būsto vidų jis dar susiduria su iškeliaujančiu oro srautu. Ir būtent tuomet įvyksta šilumos mainai. Tuomet jau sugeneruota šiluma perduodama atkeliaujančiam orui. Taip ji nuolat išlieka sistemoje. Todėl praktiškai galima išvengti šilumos nuostolių. O kartu tai leidžia ir žymiai sumažinti šildymo išlaidas. Aišku, vien tik šių mainų nepakanka, todėl oras dar papildomai pašildomas elektros pagalba iki optimalios temperatūros.

Ne tik žiemai, bet ir vasarai – dar vienas privalumas

Kalbant apie šildymą, tai visi šią funkciją atliekantys įrenginiai naudojami tik šaltuoju metų laiku. Tačiau yra ir išskirtinių variantų. Šilumos siurbliai oras oras veikimo principas leidžia šiems įrenginiams atlikti savo funkciją ne tik žiemos metu, bet net ir vasarą. Tiesa, tuomet jie tikrai nešildo ir taip įkaitusių patalpų, tačiau atlieka priešingą ir šiltuoju metu ypatingai svarbų darbą – vėsina patalpas. Todėl nereikia jokio papildomo įrenginio šiai funkcijai. Kas dar labiau praplečia tokios sistemos funkcionalumą ir ji tampa naudinga praktiškai bet kuriuo metų laiku. O visas principas išlieka lygiai toks pats, tik vasaromis cirkuliuoja bei į vidų patenka vėsus oras, kuris leidžia sukurti optimalią temperatūrą namuose. Taigi, tai dar viena priežastis, kodėl vertėtų pagalvoti apie šį modernių įrenginį. Kadangi jis gali būti naudingas praktiškai bet kuriuo sezono metu.

Nuo ko priklauso šildymo išlaidos?

Tai pakankamai svarbu, kadangi šaltuoju metų laiku jos gali būti tikrai nemažos. O išlaidauti nenorės nė vienas. To išvengti padeda ir šilumos siurbliai oras oras veikimo principas, kuris leidžia šiems įrenginiams veikti maksimaliai efektyviai. Tiesa, net ir tuomet šildymas kažkiek kainuos, kadangi tam reikia elektros energijos. Nebent turite nuosavą elektrinę, kuri gali pilnai patenkinti šios energijos poreikį. Kitu atveju išlaidos labiausiai priklausys nuo būsto dydžio, jo ypatybių ir temperatūros už lango. Kuo ji mažesnė, tuo atitinkamai reikės daugiau energijos norint sušildyti iš aplinkos atkeliaujantį orą. Tad ir išlaidos bus didesnės. Tačiau tokių ypatingai šaltų dienų nėra daug. Todėl šios sistemos išlieka vienomis iš ekonomiškiausių, kurios leidžia džiaugtis mažiausiomis išlaidomis. Aišku, norint sušildyti didelį plotą arba ne itin sandarų būstą resursų reikės atitinkamai daugiau. Tačiau visuomet galima rasti ir sprendimų šioms situacijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *