Iš pirmo žvilgsnio, prekyba internetu gali pasirodyti kaip tolima, nepasiekiama svajonė. Tačiau tikslus veiksmų planas ir nuoseklus jo laikymasis – nesunkiai padės šią svajonę paversti realybe. Nuo ko pradėti? Kokie pagrindiniai žingsniai, kurie padės sukurti visavertę internetinę parduotuvę ir pasiekti potencialius klientus?

Daugelis didžių dalykų pasaulyje prasideda nuo idėjos. Internetinė prekyba – ne išimtis. Visų pirma į pagalbą reikėtų pasitelkti fantaziją ir sugalvoti tikslią verslo internete idėją. Reikėtų sugalvoti kuo norėtumėte prekiauti. Tikrai ne visos internetinės parduotuvės sėkmingai gyvuoja, yra aktualios vartotojui, tad pravartu būtų atlikti namų darbus, pasisemti sėkmingų pavyzdžių ir vengti prieštaringai vertinamų, pernelyg sunkiai įgyvendinamų idėjų. Idėjos generavimas – sunkiausias, atsakingiausias darbas. Tai pradinis, internetinės prekybos taškas, tad labai svarbu idėjos išgryninimui skirti pakankamai laiko, dėmesio. Turint aiškią idėją – sugalvokite pavadinimą. Pavadinimas turėtų būti jūsų veiklos atspindys. Jis turėtų būti paprastas, bet unikalus. Lengvai rašomas, tariamas ir puikiai įsimenamas. Kartais norėdami išsiskirti – sugalvojame įdomų, tačiau sudėtingą pavadinimą. Tai pagrindinė klaida internetinėje erdvėje. Žmonės neįsimins sudėtingo pavadinimo, o jūsų verslas bus sunkiai randamas paieškos sistemose. Internetinė prekyba nuo fizinės skiriasi tuo, kad tik pavadinimo – neužtenka. Sugalvojus pavadinimą būtina pasitikrinti ar toks pavadinimas interneto platybėse nėra jau naudojamas, ar laisvas jo domenas. Jeigu domenas laisvas – galite startuoti. Jeigu užimtas, deja, pavadinimą teks koreguoti.

Sekantis žingsnis – išsirinkite svetainės turinio valdymo sistemą ar platformą. Jeigu internetinė prekyba jums nėra puikiai pažįstama sritis, protingiausias sprendimas būtų pasinaudoti įvairių platformų siūlomais, jau paruoštais šablonais. Šis sprendimas sutaupys daug laiko, nepareikalaus daug finansinių išlaidų. Jeigu svetainę kursite šablonų pagalba, jums nereikės ypatingų programavimo ar kitokių, su informacinėmis technologijomis susijusių žinių. Taip pat patogiai galėsite keisti parduotuvės dizainą, pasirinkti spalvas, keisti puslapio išdėstymą. Kuriant svetainę labai svarbu suteikti būsimam klientui galimybę patogiai atsiskaityti. Kuo daugiau atsiskaitymo būdų integruosite – tuo geriau. Dažnu atveju, nepatogus atsiskaitymo ar pristatymo būdas yra pagrindinės priežastys, kurios paskatina potencialų klientą apsipirkti kitur, tad šioms detalėms būtina skirti išskirtinį dėmesį.

Smagioji dalis – prekių įkėlimas, paslaugų pristatymas. Užpildykite savo svetainę kokybišku turiniu. Aukštos kokybės nuotraukos, detalūs aprašymai, smulki informacija apie siūlomas prekes, paslaugas yra raktas į sėkmingą, internetinės prekybos verslą. Jeigu svetainės užpildymas turiniu jums atrodo itin sudėtinga užduotis, patikėkite šį darbą profesionalams. Internetinių parduotuvių kūrimo ir numos paslaugas siūlančios įmonės beveik visus darbus gali atlikti už jus. Jie pasirūpins kokybiškais prekių aprašymais ir dailiu prekių išdėstymu el.parduotuvėje.

Šiais laikais, internetinės parduotuvės kūrimas tikrai nėra sunki, neįkandama užduotis. Tačiau šis procesas turi tam tikrų niuansų, kurių paprastas, su informacinėmis technologijomis ypatingos draugystės nemezgantis žmogus, gali nežinoti. Siekiant profesionaliai atrodančio galutinio rezultato visuomet rekomenduojama kreiptis arba bent pasikonsultuoti su internetinių parduotuvių kūrimo ekspertais.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *