Mus telefonai lydi jau daug metų. Iš pradžių buvo patys paprasčiausi, dabar jau pranokstantys kompiuterius ir foto aparatus. Daugiafunckiniai, išmanūs ir… Gana brangūs. Tačiau kartais perkame ir keičiame juos dažniau ne dėl to, kad „išėjo iš mados“, o dėl to, kad traktuodami juos it savo kūno dalis, kurios savaime saugosi pavojų, telefonų neišsaugome. Reikia atminti, kad tai pirmiausia yra brangūs daiktai, kuriuos reikėtų labai saugoti. Kaip tą daryti?

Ekranas

Dabartiniai telefonai turi ekranus, esančius beveik tokio ploto, kokio yra pats telefono viršelio plotas, tad vietų, kur gali būti įtrūkimų, tikrai daug. Kadangi jie liečiamieji, todėl itin svarbu, kad dirbtų labai gerai. O ekrano pakeitimas dažnai kainuoja vos ne tiek pat, kiek pats telefonas. Tad labai svarbu pirmiausia saugoti ekraną. Reikia visų pirma klijuoti apsauginę plėvelę. Tuomet reikia surasti ir papildomą apsauginį ekranėlio priedą. Galiausiai – visada telefoną laikyti įdėkle. Taip galėsite apsaugoti telefoną ir nuo įbrėžimų, ir nuo sutrenkimų.

Kad nepavogtų

Kadangi telefonai vis dar yra gana brangus pirkinys, ypač kuo naujesni, tai reikia ir saugotis vagysčių. Jų saugomės viešoje vietoje. Nepaliekame telefono automobilyje. Jeigu nešamės rankinėje arba kuprinėje, tai ne taip, kad būtų lengva ištraukti. Jeigu kišenėje – tai ne užpakalinėje džinsų, o priekyje, šalia savęs, geriausia vidinėje kišenėje. Labiausiai vagysčių reikėtų saugotis kitose šalyse, ypatingai ten, kur perspėjama dėl gausios kišenvagių veiklos.

Saugus elgesys internete

Jeigu naudojate išmanųjį, tuomet ir kartais pajungiate internetą. Ten taip pat jus turėtų lydėti tik saugus elgesys. Kaip ir naudojantis kompiuteriu, taip ir telefonu, negalima atidarinėti įtartinų nuorodų, nes galite užkrėsti jį virusais. Atminties pravalymas – puiki prevencija, kuri padeda paspartinti telefoną. Visada trinkite iš jo, ko nereikia. Tiek programėlės, tiek parsiųsti duomenys, tiek nuotraukų ar video galerijos, užkimšdamos atmintį, galinai lėtina telefono darbą. Jeigu išvalysite jo atmintį ir ištrinsite iš tiesų didelį kiekį nereikalingų duomenų, akimirksniu pajusite, kaip greit jis atlieka kasdienes operacijas ir netgi daug greičiau naviguoja internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *