Skalbimas smagus ir prasmingas, kai kiekvienas prietaisas gerai veikia, kai negresia skalbimo mašinų remontas Vilniuje, kai turite reikiamas skalbimo priemones ir jaučiate malonumą tvarkydami, švarindami aplinką. Kai skalbimas baigtas, prasideda kita darbų dalis: skalbinių džiovinimas, lankstymas. Kartais per mažai kalbame apie jį, tad šį kartą – plačiau apie šiuos skalbinių tvarkymo darbus.

Centrifugos funkcija skalbimo mašinoje

Didžiausia pagalbininkė tvarkantis su šlapiais skalbiniais yra centrifuga. Skalbinių būgnas iškart po paskutinio vandens išpylimo, dar vykstant skalbimo programai, skalbimo mašinoje ima suktis dideliu greičiu. Tokiu dideliu, kad skalbiniai prilimpa prie būgno sienelių, o vanduo per skylutes greitai pasišalina. Taip būgne nelieka vandens ir skalbiniai yra kaip reikiant pragręžiami. Tikėtina, kad skalbiant rankomis, tokio efekto lengvai nepasiektumėte. Skalbinius tektų ilgai ir vargingai gręžti rankomis, kol pirštus paskaustų. Ir vis tiek, pakabintumėte ant virvės išgręžtus skalbinius, o jau po kelių minučių nuo sunkios apačios tekėtų vandens srovės – vadinasi, ne kaip išgręžėte. Dabar, kai visos skalbimo mašinos turi centrifugos opciją, žmonės neturi kitokių gręžimo prietaisų ar metodikų, kadangi to daryti tiesiog netenka. Taigi, viskas vyksta mechaniškai ir daug geriau.

Džiovykla – ne visada tinka

Kai kurie žmonės skalbinių tvarkymui naudoja ir kitą įrenginį – džiovyklą. Tai kas kita negu skalbimo mašina, nes veikia kitu principu. Galima sakyti, skalbiniai yra išdžiovinami arba tiesiog išpučiami karštais vėjais. Tačiau tai tinka ne visiems skalbiniams. Aistė prisimena, kaip nakvodama Ukrainos viešbutyje susigadino džiovyklėje visus rūbus: „Mes keliavome jau antra savaitė ir visi turėjome pilnas kuprines kaip reikiant sunešiotų rūbų. Kai atvykome į Odesą ir ten gerame viešbutyje gavome pailsėti, buvo labai malonu, kad galėjome ten pasitvarkyti ir atiduoti rūbus į skalbyklą. Nepagalvoję, juos palikome ir džiovinimui. Gavome daugumą rūbų suplėšytų arba susitraukusių… Dėl to tą kelionę pavadinome per mažų marškinėlių kelione, kadangi po to viešbučio visi vyrai labai juokingai atrodė su per mažais marškinėliais. Pasirodė, tai buvo sintetinis audinys, kuriam itin kenkė karštas oras“, – prisimena ji.

Kur džiaustyti skalbinius

Išskalbus rūbus, juos reikia džiaustyti. Nepriklausomai nuo to, ar jie bus išdžiovinti džiovykloje, ar ne. Galima džiaustyti ant specialių mobilių džiovyklų, tačiau jos užima pusę kambario. Arba kabinti ant virvės, tačiau jos kažkur irgi kažkam maišys. Nėra situacijos be minusų, tačiau skalbinių visiems norisi švarių ir sausų.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *