Jeigu tėvai mažylius pamokys važiuoti, tai vaikiski dviratukai vaikučiams liks nuostabiu ir laimę nešančiu dalyku. Tačiau, jeigu tėvai nieko nedarys, tik nupirks dviratuką, gali tekti nusivilti. Gal vaikas ne tik nesimokys važiuoti, bet ir išsiugdys baimę, vėliau jaus kaltę, kad jam nupirktas daiktas, o jis jo nenaudojęs. Todėl norint išmokyti vaiką važiuoti dviračiu, reikia pirmiau į tokią užduotį žvelgti su meile ir kūryba – tik tada vaikas iš tiesų išmoks ir pamils tokią veiklą.

Parodyti, kaip tai smagu

Pirmiausia reikėtų parodyti, kad vaikiski dviratukai yra smagus dalykas per savo pavyzdį. Tėvai vaikiškais dviratukais nevažinėja, jie turi normalius dviračius. Tad reikia pavaizduoti, kaip su tokiais važinėjama. Imti vaikus ir vežti su dviratuku ant vairo krepšelio arba gale esančios kėdutės. Pasivažinėjimas parodys, kaip tai smagu. Su mažu triratuku verta vaiką vežtis ir kartu į keliones su visa šeima – tegul visi atsargiai važinėja.

Duoti balansinį dviratuką

Pati pradžia turėtų prasidėti dar kūdikystėje, kol dar vaikas tikrai negali važiuoti tikru dviračiu. Tada verta jam nupirkti paprastą plastikinį ar medinį balansinį dviratuką. Su kuriuo niekaip nenukrisi, nes jis iš esmės yra tarsi kėdė su ratukais. Tačiau jis savo struktūra primena dviratį ir tai yra tam tikras įvadas į būsimas priemones. Vėliau vertėtų duoti važinėti su triratuku, kuris taip pat leidžia išlaikyti lygsvarą ir lengvai važinėti. Galiausiai, bus galima nupirkti ir gražų dviratuką.

Neversti, negąsdinti, negrasinti

Klaida mokant vaikus kažko naujo yra juos gąsdinant, gėdinant ir kvailinant. Kas greičiau išmoks ir pasieks rezultatų bei pamils tą veiklą? Tas vaikas, kurį tėvai skatins, rodys meilę dviračiui, girs, kai kažkas pavyksta, skatins nenusiminti, jeigu nesiseka ir tik ragins turėti kantrybės, padrąsins sakydami, kad tiki tuo vaiku? Ar tas vaikas, iš kurio tėvai šaipysis, kai jam nesiseks, aprėks ar net trenks per sprandą? Aišku, kad pirmasis vaikas išmoks dviratuku važiuoti su meile ir taip ir važinės visą laiką. Antrasis vaikas turbūt irgi išmoks, tačiau tai jam visada primins baimės jausmą, kurį jis turėjo, bijodamas tėvų. Skatinti pozityvumu, nupirkti dviratuką – tai šiuolaikinė psichologija. Pozityvumas ir vaikiski dviratukai gali būti susiję dalykai. Taip pat svarbu, kad tėvai būtų su vaiku, o ne patikėtų visą mokymąsi jam pačiam. Reikia kartu užsiimti, tada smagiau. O ne palikti jį vieną.

Raktažodžiai:

One thought on “Kaip išmokyti vaiką važiuoti dviračiu

  • 30 birželio, 2019 @ 00:38
    Nuolatinis saitas

    Musu pipirai puikiausiai ivalde balansini dviratuka, o minti mokemes ganetinai sunkiai, galbut tas iprotis spirtis kojytemis maise. Net nenorejo iprasto dviratuko, tad kartu isrinkome skambuti, krepseli, lemputes, kad padidetu motyvacija. Pagaminome treniruokli – tai yra uzkeleme dvirati ant neaukstu atramu, kad ratas suktusi ore, taip minti lengviau, ir per keleta dienu tokiu treniruociu, ismoko. Tuomet sukome papildomus ratukus lauk ir ismokti vaziuoti visai nedaug uztruko, turbut lyksvara islaike del balansinio dviratuko naudojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *