Laukuose dirbant dažniau pamatysime traktorius ar kombainus, tačiau diskiniai skutikai taip pat labai palengvina ūkininkų darbą. Ši žemės ūkio technika naudojama sėjai, todėl jie aktualesni augalininkyste besiverčiantiems ūkiams. Išskirtinumas tas, kad šiuo atveju labai svarbi technikos kokybė, nes tik kokybiškas sėjos procesas gali užtikrinti gerą derlių.

Sėja – viena sudėtingiausių ir brangiausių procesų ūkiuose

Sėja yra atsakingas laikotarpis, turintis tiesioginės įtakos būsimam derliui. Reikia tinkamai paruošti žemę, įterpti sėklas. Tai sudėtingas procesas, kuris turi būti atliekamas kokybiškai. šiame darbe ūkininkams labai padeda diskiniai skutikai, kurie sėją pagreitina ir palengvina. Tai reiškia, kad per tą patį laikotarpį ūkininkai gali apsėti didesnio ploto lauką, o jiems reikia samdyti mažiau darbuotojų, taigi taip žemės ūkio technika padeda sutaupyti ir sumažinti kaštus.

Diskiniai skutikai – naudinga investicija

Diskiniai skutikai yra naudojami kartu su traktoriumi, todėl vertinant investicijų poreikį į tai reikia atsižvelgti. Žinoma, kaip ir visa žemės ūkio technika jie kainuoja nemažai, tačiau kokybiški agregatai pasižymi ilgu tarnavimo laiku. Be to, reikėtų įvertinti atsiperkamumą, nes kai ūkis aprūpintas reikalinga technika, galima gauti didesnį derlių ir daugiau nudirbti.

Be to, diskiniai skutikai gali būti panaudojami ne tik sėjos metu, bet ir įvairiems kitiems darbams nudirbti, pavyzdžiui, ražienos nuėmimui. Žemės ūkio technika padeda ūkininkams sutrumpinti darbo laiką ir dirbti našiau. Tai puikus būdas optimizuoti veiklą: naudojant pažangią techniką ūkyje galima padidinti gaunamos produkcijos kiekį ir sumažinti sąnaudas. Nors dažniausiai investuojama į traktorius ar kombainus, augalininkystės ūkiams verta apsvarstyti ir diskinio skutiko įsigijimą.

Kaip išsirinkti diskinį skutiką?

Jei traktorių jau turite, reikėtų įsitikinti, kad pasirinkta technika tiks naudoti su juo. Kuo mažesnės galios traktorius, tuo mažesnio darbinio ploto skutikas gali būti prie jo kabinamas. Tarpusavyje diskiniai skutikai skiriasi savo svoriu, pločiu, disko kietumu ir kitais techniniais parametrais. Jie yra svarbūs ir turėtų būti vertinami atsižvelgiant į darbo sąlygas: lauko dydį, reljefą, dirvožemį, kultūras, kurias planuojama sėti.

Specialistai pataria rinktis kokybišką produkciją, nes ji tarnauja ilgiau. Sėjos laikotarpiu labai spaudžia laikas, todėl diskiniai skutikai turi veikti tarsi laikrodis ir kokybiškai atlikti savo darbą. Populiaresni žinomų gamintojų gaminiai, nes jais ne tik labiau pasitikima – rinkoje lengviau prieinamos atsarginės dalys, todėl prireikus remontą galima atlikti operatyviau.

Atkreipkite dėmesį ir į konstrukcinius elementus. Jei diskai yra apsaugoti nuo aplinkos poveikio, eksploatacijos laikotarpiu jie kels mažiau problemų. Nors diskiniai skutikai savo konstrukcija yra gana paprastas agregatas, jie turi veikti itin tiksliai. Dėl to šia technika reikia tinkamai rūpintis – laiku sutepti ir, pageidautina, apsaugoti nuo neigiamo oro sąlygų poveikio. Taip brangi įranga tarnaus ilgai, nekels problemų ir atneš daugiau naudos ūkiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *