Ekologiškos augalijos priežiūra ir vartojimas – geriausia aplinkosaugos praktika. Auginami, perdirbami, parduodami ekologiški produktai palaiko gamtos išteklių išsaugojimą, užtikrina biologinę įvairovę, taip pat prisideda prie žmonių ir gyvūnų bei gyvūlių sveikatingumo.

Dominuoja trys populiariausios maistinės augalinės ekologiškų produktų rūšys: tai galima pastebėti iš dažniausiai pasitaikančio produktų supirkimo. Tai yra daržovių supirkimas, duonos gaminių supirkimas ir ekologiškų grūdų supirkimas (kuris pritaikomas ne tik žmonių maisto gamyboje, o ir atlieka gyvūlių pašaro paskirtį).

Tam, kad ekologiški produktai būtų tinkamai užauginti ir paruošti prekybai, reikalingos tam tikros sąlygos. Viena iš jų – prižiūrint dirvožemio būklę, rūpintis, kad būtų sunaudojama kiek įmanoma mažiau neatsinaujinančių išteklių. Taigi, dėmesys į auginamų ekologiškų produktų auginimą atkreipiamas ne tik iš jų sveikatingumo pusės, bet ir iš aplinkos švaros pusės. Kita svarbi sąlyga – panaudotų produktų perdirbimas į kitus produktus. Tai svarbus veiksnys, užtikrinantis, kad atliekų būtų kuo mažiau.

Ekologiškų produktų idėja paremta ir tuo, jog tokiais produktais maitinami gyvūnai gyvena ilgesnį laiką, o gyvūliai ne tik maitinami natūraliais produktais, bet ir laikomi be jokio streso. Net ir paprasčiausi kiaušiniai, kuriuos išperėjo ekologiškomis sąlygomis laikyta višta, ant mūsų stalo patenka neprisikaupę neigiamų vištos streso padarinių, kurie gali būti jaučiami jas laikant be tinkamai pritaikytų sąlygų.

Ekologiško maistoperdirbimas nereikalauja naudoti genetiškai modifikuotos produkcijos ir visų pirma yra pasitelkiamos biologinės priemonės, tik vėliau mechaninės ar fizinės – taip išvengiama ir kitų aplinką teršiančių procesų. Nepaisant to, kokie naudingi yra ekologiški produktai, dauguma žmonių nepripranta prie jų vartojimo ir nepalaiko idėjos skatinimo, neprisideda prie jos išlaikymo.

Žmonės, suprasdami ekologiškų produktų naudą, pagal savo galimybes stengiasi prisijungti prie idėjos skleidimo, tačiau gamtos išteklių tausojimui reikalingas dar platesnis žinutės apie ekologiškus produktus skleidimas.

One thought on “Ekologiškų produktų auginimas ir nauda aplinkai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *