Jeigu ruošiatės į ilgą kelionę automobiliu, o jo stiklas netvarkingas, galbūt įtrūkęs, tikrai vertėtų pažiūrėti, kur prekiauja stiklais automobiliams ir galbūt net naują įsigyti. Tai turėtų būti toks pats prioritetas, kaip ir visų kitų automobilio funkcijų suruošimas. Štai kaip reikėtų paruošti mašiną kelionei.

Automobilio techninė būklė

Jei įskilęs stiklas, reikalinga stiklų autobusams keitimas. Jei neveikia greičių dėžė – reikia taisyti. Jeigu stabdžiai cypia, nors dar veikia – metas vežti pas specialistus. Ir t.t. Ilgoje kelionėje reikia turėti automobilį, kuris būtų jūsų patikimas žirgas. Kuriuo galėtumėte iš tiesų pasitikėti, o ne bejotumėte kiekviename kilometre ir svarstytumėte, ką toliau daryti. Dar viena būtų abejonės ir baimės, o kita – reali nesėkmė, kai staiga papultumėte į auto įvykį, atsitikusį dėl gedimo, arba automobilio techninė būklė būtų tokia bloga, kad staiga kelionė nutrūktų, nes nebegalėtumėte važiuoti su tokia mašina. Reikia ne tik užtikrinti gerą automobilio būklę, bet ir turėti visus reikmenis, kad galėtumėte minimaliai kažką patys pasitaisyti, ir reikiamų atsarginių dalių. Tokių kaip lempos, veidrodėliai, padanga.

Padangos, padangos ir dar kartą padangos

Padangos yra tokios svarbios, kad apie jas verta pakalbėti atskirai. Ypač, jeigu važiuojate ten, kur slidu, arba kur reikės labai staigiai galbūt stabdyti. Pavyzdžiui, teks važiuoti serpantinais. Padangas verta susidėti naujas ir kokybiškas, tik tada galėsite užtikrintai važiuoti. Taip pat būtinai pasidomėkite, ar toje šalyje, kur važiuosite, galima važinėti su čipuotomis padangomis, jeigu tokias naudojate. Pavyzdžiui, Lenkijoje draudžiama, bet daug kas to net nežino.

Patogumas mašinos salone

Kelionė galbūt bus ilga ir išsėdėti teks ilgai. Tad verta pasirūpinti keleivių ir savo komfortu. Visų pirma, pasistengti, kad salone nebūtų blogų kvapų – išvalyti saloną. Taip pat pasirūpinti, kad veiktų kondicionieriai, taip pat ir lango atidarymo mechanizmas, kurį kiekvienas keleivis galėtų pats pasireguliuoti, o ne kaskart prašinėti vairuotojo praverti ar užverti langą. Dar reikėtų susitvarkyti su muzika, nuspręsti, kiek ji bus jums svarbi kelionės metu. Ar klausysite sudaryto playlisto, kokios turi būti kolonėlės, ar pakanka esamos magnetolos ir pan. Keleiviams galima pasiūlyti kaklo pagalvėles, vairuotojui gal vertėtų užsitiesti ant sėdynės masažinį kilimėlį. Taip pat galima susidėti daiktus į bagažo skyrių patogiai, kad pirmiausia būtų lengva pasiimti tuos, kurių reikės iškart, arba tiesiog dažniausiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *