Tenka susitaikyti su ta mintimi, kad šį gyvenimą anksčiau ar vėliau palieka mums artimi žmonės kuriuos mes taip mylėjome ir gerbėme, todėl parodydami deramą pagarbą mirusiajam stengiamės palaikyti tvarką ir harmoniją vietoje kurioje žmogus yra palaidotas. Paminklai yra meno kūriniai, todėl juose galite išvysti ką panorėję. Užsisakydami paminklą galite pareikšti savo idėjas koks jūsų nuomone turėtų būti paminklas, ką jis turėtų vaizduoti ar kokie žodžiai ant jo turi puikuotis. Tai suteikia laisvę pačiam susikurti jaukią ir gal net prisiminimus keliančią aplinką toje vietoje kurioje ilsisi jums brangus žmogus. Ne paslaptis, kad tolimesni giminės ar draugai neturintys galimybės dažnai atvykti taip pat nenori atvykę klaidžioti ir ieškoti kur yra palaidotas jų artimasis, todėl paminklas yra ir jų švyturys.

Ne retas kuris mano, jog paminklai yra puiki galimybė išsakyti savo jausmus ar tiesiog žodžius kuriuos kažkada norėjote pasakyti mirusiajam tačiau taip ir nepasakėte. Taip pat paminklas kaip visiems jau žinoma nurodo į geresnį pasaulį iškeliavusio žmogaus gimimo ir iš gyvenimo pasitraukimo datą, vardą, pavardę. Dažnai pasitaiko tokių atvejų kai artimieji nori paminkle matyt mirusiojo atvaizdą, tai taip pat yra įmanoma. Kaip meno kūriniai paminklai dažnai daromi įvairių ramybę simbolizuojančių angelų ar amžinąjį gyvenimą simbolizuojančių kryžių formos. Žinoma ne visada žmonės nori ir gali paminklą paversti skulptūra, tokiu atveju daromi paprasti informatyvūs paminklai su pagrindine informacija apie mirusįjį.

Paminklai turi ilgametę vertę, jie taip pat yra šventinami ir nuo to momento nebegalima jų vadinti paprastu daiktu, todėl neverta galvoti, kad tai yra pinigų švaistymas, tuo labiau žinant, kad paminklus šventina kunigai užtikrindami didesnę paminklo išliekamąją vertę negu buvo prieš tai. Yra daugybė mitų ir faktų teigiančių, kad paminklai tai lyg harmonijos ir gėrio sergėtojai kurie pašventinus suteikia ramybę ir mirusiajam ir lankytojams. Kaip ir minėjau kaip turi atrodyti paminklas ir ką jis turi simbolizuoti yra kiekvieno pasirinkimas, tačiau visi supranta paminklo svarbą. Nors ir viskas atrodo labai paprasta ir aišku tačiau dažnai pasitaiko žmonių negalinčių išreikšti kokio būtent paminklo jie nori, tai taip pat nėra problema, visuomet yra galimybė padėti išsirinkti paminklą pasitelkus šios srities specialistų pagalbą. Paminklai kaip simboliai ir kaip informacijos tiekėjai padeda žmogui tiek rasti kur yra palaidotas artimasis, tiek ir sudaro jaukią aplinką būnant su mirusiuoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *