Tikriausiai sutiksite, kad traktoriai, kombainas, diskiniai skutikai ar kita žemės ūkio technika yra labai svarbus pasirinkimas Jūsų ūkiui, kuris gali lemti labai daug: nuo to, kiek pastangų ir nuovargio teks įdėti atliekant darbus, iki derliaus. Šį kartą aptarkime traktorių ir kombainų privalumus.

1. Darbai bus atlikti greičiau

Jei javų laukuose ir plantacijose artumėte žemę rankiniu būdu, tai kainuotų daugiau pinigų ir sunaudotų daugiau laiko. Naudodami traktorių galite greičiau ir efektyviau suarti žemę, o ne naudoti rankinius įrankius, tokius kaip kapliai. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl ūkininkai renkasi savo žemę apdirbti traktoriumi.

2. Lengva naudoti

Traktoriai yra vieni iš arimo įrankių, kurį paprasta naudoti. Naudojant traktorių, tereikia užvesti variklį, po to paleisti traktorių ir atitinkamai nukreipti į dirvą, kurią norite purenti.

3. Geresni dirvožemio rezultatai

Kitas traktoriaus naudojimo pranašumas – geresnis dirvožemio derlius. Taip yra todėl, kad naudojant traktorių su mašina purenama žemė yra gilesnė, todėl esant geresniam dirvožemio derliui, geresnį derlių gali duoti ir ant jo pasodinti augalai.

Tuo tarpu, jei naudojate kaplį, dirvožemio purenimo procesas gali sukelti netolygius rezultatus, priklausomai nuo kapo stiprumo.

4. Aukštos kokybės derlius

Ketvirtasis privalumas, kurį turi traktoriai – jie suteikia geresnės kokybės derlių. Atitinka traktoriaus privalumus, kurie suteikia geresnį dirvožemio derlių. Taigi pasėlių derlius taip pat glaudžiai susijęs su dirvožemio kokybe, kai ji pirmą kartą įdirbama. Kuo puresnė dirva, tuo vėliau bus nuimtas geresnis derlius.

5. Mažesni gamybos kaštai

Dar vienas pranašumas (kuriuo pasižymi ne tik traktorius, bet ir iš esmės visa šiuolaikinė žemės ūkio technika) yra tai, kad jis gali padėti sumažinti gamybos sąnaudas. Taip yra todėl, kad naudojant traktorių darbai atliekami greičiau. Jei darbas bus atliktas greitai, galite sumažinti savo dienos išlaidas daugiau, nei naudojant rankinį metodą.

Kombainas ir jo privalumai

Kaip ir traktoriai, taip ir kombainas yra plačiai ūkyje naudojama darbo priemonė. Jeigu Jus domina kombaino įsigijimas, paminėjome esminius šio įrenginio privalumus, apie kuriuos turi žinoti kiekvienas ūkininkas:

  • Kaip ir traktorius, kombainas yra labai naudinga darbo priemonė, kai ūkyje fiksuojamas darbo jėgos trūkumas.

  • Kombainas užtikrina švaresnius grūdus, efektyviai atskirdamas piktžoles nuo grūdų.

  • Ūkį galima lengvai paruošti kitam derliui per trumpesnį laiką.

  • Ūkininkai gali sutaupyti bendras derliaus nuėmimo išlaidas nuo pjovimo iki vėdinimo.

  • Tai sumažina priklausomybę nuo žmogaus darbo ir apsaugo pasėlius.

Kombainas, kuris yra universalus mechanizmas (su juo gali būti komplektuojami ir diskiniai skutikai), tinkamas įvairių rūšių grūdams nuimti. Jis turi savo kainą, todėl ūkininkai pirmiausia turėtų būti tikri dėl jo tinkamumo savo ūkyje. Daugiakultūrį kombainą dažniausiai renkasi grūdų augintojai, norėdami gauti kuo daugiau naudos iš savo lauko arba efektyviai padidinti produktyvumą.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *