Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad dažnas pirkėjas, svajodamas apie naujus namus, pamiršta logikos balsą ir pasiduoda pirminiam įspūdžiui. Žinoma, naujas būstas Vilniuje – itin paklausus objektas, todėl ilgai svarstyti ir atidėlioti pirkimo neverta. Vis dėlto, kad nesuklystumėte, o priimtu sprendimu džiaugtumėtės ne vienerius metus, turėtumėte žinoti kelias dažniausias pirkėjų klaidas ir jų nekartoti.

Neobjektyvus finansinių galimybių įvertinimas

Viena opiausių problemų – neracionalus savo finansinių galimybių įvertinimas. Tai itin svarbu tuomet, jei naujus namus ketinate pirkti su paskola. Visų pirma turėtumėte nuvykti pasikalbėti bent su keliais kredito teikėjais ir bankais, kad išsiaiškintumėte, kokios sąlygos yra numatomos jūsų atveju, kokio dydžio paskolą galite gauti ir kokias įmokas turėtumėte mokėti. Žinodami tikslią sumą, gerai pagalvokite, ar pinigų grąžinimas nekeis įprastos jūsų ir jūsų šeimos buities, neįklampins jūsų į dideles finansines skolas. Rekomenduojama kurį laiką atsidėti numatomą sumą pinigų kiekvieną mėnesį, kad būtumėte tikri, jog susitvarkote ir liekate finansiškai stabilūs.

Pamiršta gyvenamojo mikrorajono svarba

Itin daug klausimų kelia ir netinkamai pasirinkta būsto vieta. Nepamirškite pagalvoti, ar vieta, kurioje gyvensite, iš tiesų bus tinkama jūsų poreikiams, pvz., kiek laiko užtruksite vykdami į darbą, veždami vaikus į mokyklą ar vaikų darželį. Būtina pagalvoti ir apie kaimynystę bei gyvenamąją aplinką – ar čia gyvendami jausitės saugūs? Ar galėsite išeiti pasivaikščioti, ramiai išleisti vaikus žaisti į kiemą? Galiausiai – ar turėsite kur palikti automobilį? Ar atstumas iki viešojo transporto stotelės nėra itin didelis?

Mažas dėmesys buto išplanavimui

Turite apsispręsti, kokio dydžio, kokio išplanavimo, kelių kambarių būsto norite. Jei išsirinkote nekilnojamojo turto projektą, pasidomėkite, kokie laisvi butai yra likę ir pagalvokite, ar jie atitinka jūsų lūkesčius, pvz., ar jums patinka pro langą matomas vaizdas? Be to, būtina įvertinti ne tik šios dienos, bet ir ateities perspektyvas – galbūt galvojate apie šeimos pagausėjimą, todėl jums bus reikalingas kiek erdvesnis būstas? Jei perkate butą su daline apdaila, pasistenkite apskaičiuoti, kiek kainuos jo įrengimas, kokią sumą turėsite išleisti baldams ir buitinei technikai. Galiausiai, tinkamo sprendimo priėmimui butą būtina nuodugniai apžiūrėti ir įvertinti. Be to, rekomenduojame bute apsilankyti bent du kartus: ryte ir vakare, kad žinotumėte, koks natūralios šviesos kiekis tenka vienam ar kitam kambariui.

2 thoughts on “Naujas būstas Vilniuje – kokių klaidų vengti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *