Rekuperatoriai – vėdinimo sistemos įrenginiai, kurių metu net iki 95 procentų šilumos yra grąžinama. Remiantis tyrimų duomenimis, kartais tarša patalpose yra kur kas didesnė negu esanti lauke. Teršėjais gali būti netgi tokie kiekvieno mūsų namuose esantys įrenginiai kaip kompiuteriai, įvairios cheminės priemonės, židiniai, dujinės viryklės, pelėsis, namuose gyvenančios erkutės, naminiai gyvūnai ir pats žmogus. Daugeliui žmonių kyla klausimas, kodėl rekuperatorių vėdinimo sistema turi daugiau privalumų nei įprastas patalpų vėdinimas atidarius langus? Deja, bet natūralus vėdinimas turi tokių trūkumų kaip triukšmas, pasiekiantis jūsų namus iš gatvės ar namų kiemo. Žiemos metu yra prarandama šiluma, o namuose esant skersvėjui rizikuojama susirgti peršalimo ligomis. Iš lauko patenkantis nešvarus oras nėra filtruojamas, todėl dulkės, vabzdžiai ir kiti nešvarumai nusėda namuose.

Rekuperacinė vėdinimo sistema yra naudinga dėl keleto faktorių. Patalpose yra nuolat palaikomas drėgmės ir švaraus oro balansas. Iš tokių patalpų kaip tualetas, vonia, virtuvė yra pašalinami nepageidaujami ir nelabai malonūs kvapai, galintys sklisti nuo kaitlenčių bei vamzdynų, esančių vonioje ir tualete. Taip pat rekuperatoriai pašalina dulkes, toksinus ir kitus alergenus iš lauko oro. Taip pat įrenginiai tiekia norimos temperatūros šildomą arba vėsinamą orą.

Na, o prieš įsirengdami vėdinimo sistemą, su specialistais pasitarkite ir sužinokite, kiek energijos suvartoja rekuperatorius, kaip reikės valyti į patalpas patenkantį orą, ar nesusidarys skersvėjai, kaip reikės valdyti oro vėdinimo sistemą, ar žiemos metu nebus šalta ir temperatūra patalpoje prikais iki tinkamo lygmens?

Taigi, tvarkingai suprojektuotas rekuperatorius gali užtikrinti švaraus oro judėjimą jūsų namuose, kuris nekels triukšmo, juo bus paprasta naudotis bei prižiūrėti. Išsirinkti norimą rekuperatorių galite patys arba susisiekę su vėdinimo sistemų specialistais.

Daugiau informacijos apie rekuperatorius – www.indexkryptis.lt

Raktažodžiai:

One thought on “Rekuperatoriai – naudingi vėdinimo sistemos įrenginiai

  • 17 sausio, 2020 @ 15:38
    Nuolatinis saitas

    O kas nors dar renkasi krosneles kaip šildymo būdą? Ar jau išėjo iš mados? Nes kaip suprantu kai namie įsirengi kaminą atsiranda automatiškai ir šilumos nuostoliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *