Keliais paskutiniais metais per vakarų pasaulį ritasi sveikos gyvensenos banga. Žmonės atidžiau žiūri, ką valgo, įmonės kuria sveikesnio maisto pasiūlą, restoranai ruošia patiekalus ir geresnės kokybės produktų, daugiau pirkėjų aptinkama turgeliuose ir specializuotose sveiko maisto parduotuvėse… Prie to paties galima pridėti ir ekologiškumo bangą, kuri dalinai siejama su poreikiu maitintis sveikiau, renkantis maistą, kuris yra užaugintas be pesticidų ir pan. Dar viena tokios tendencijos pasekmė: padidėję srautai sporto klubuose, kur žmonės renkasi išlieti prakaitą, užsiauginti raumenis, sutvirtėti ir galiausiai – pasisveikatinti.

Reikia suprasti šitų tendencijų kontekstą: jos atsiranda labai greito ritmo pasaulyje, kur viskas sukasi dideliu greičiu, kur darbo ir laisvalaikio tempai yra dideli. Net sporto salėje tai neaplenkia žmonių: ir ten jie nori didelių ir greitų rezultatų. Kad ir kiek daug pastangų bus įdėta, greitesni rezultatai – ceteris paribus – bus pasiekti naudojant ir maisto papildus. Nesvarbu ar tikslas yra geresnė sveikata ir konkretūs kūno pokyčiai, maisto papildai padeda juos pasiekti greičiau ir efektingiau, todėl juos renkasi didžioji dalis aktyviai ir dažnai sportuojančių sporto salėje.

Maisto papildus galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: papildus sveikatinimui ir sporto papildus.

Pagrindiniai papildai sveikatai

Multivitaminai yra turbūt žinomiausias ir dažniausiai pasirenkamas papildas sveikatos būklei palaikyti ar jai pagerinti. Tai yra pagrindiniai mikro ir makroelementai, kurių reikia žmogaus organizmui ir kuriuos jis gauna su maistu. Dažniausiai, tai – vitaminai ir mineralai. Esant jų nepakankamumui gali atsirasti įvairūs negalavimai, todėl žmonės apsidrausdami renkasi gerti multivitaminus, kurie žmogų aprūpina įvairiomis (jei ne visomis) maistinėmis medžiagomis.

Bet esant konkretesniems poreikiams ar negalavimams yra rekomenduojama rinktis konkrečius papildus: konkretų vitaminą ar jų grupės papildus, vieno ar kelių mineralų kompleksą.

Negalime nepaminėti ir paklausių organiškų papildų, kurie yra ruošiami ir lietuviškų ar rytietiškų vaistažolių ir kitų augalų. Žinomiausi tarp tokių yra ženšenis, ašvaganda ir kiti ajurvedinės rytų medicinos papildai.

Sporto papildai

Kita papildų rūšis: papildai sportui. Juos vartoja išimtinai tie, kurie aktyviai sportuoja ir nori pagerinti treniruočių efektą. Tai yra baltymai, skirti masės auginimui, kreatinas, skirtas jėgos ir ištvermės didinimui, įvairios aminorūgštys, kurios turi konkretesnį ir tikslingesnį poveikį, nei baltymai ir t.t. Jie nepakeičia treniruotės ir sporto, bet pagerina jų poveikį kūnui, todėl su tokiais papildais tikslai yra pasiekiami greičiau ir efektas būna ryškesnis.

Su visa šia maisto papildų pasiūla ir jų vartojimo sportavimo kontekste galima susipažinti šioje el. parduotuvėje. Jei tai yra pirmoji jūsų pažintis su papildais ir gyvenime esate vartoję tik multivitaminus ir kitur generinius papildus, nebūtų gera idėja pirkti bet ką, kas atrodo, kad jums tiktų. Nors dažnai generinės informacijos pakanka visai geriems sprendimams priimti ir susigaudyti maisto papildų pasiūloje, visas abejones geriausiai išsklaidys konsultacija, kurią galite gauti daugelyje maisto papildų parduotuvių arba sporto salėse.

Raktažodžiai:        

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *