Nemaža dalis ūkininkų vis dar naudoja pakankamai seną techniką. Ir pagrindinė to priežastis yra finansai. Kadangi norint atsinaujinti prireiktų gana nemažų investicijų. O jeigu ir senas daiktas dar atlieka savo funkciją, tai galbūt neverta skubėti? Tačiau praktiškai visi, kurie nusprendė atnaujinti turimą techniką, sutinka, jog tą reikėjo padaryti kaip įmanoma anksčiau. Kadangi seni įrenginiai nuolat genda. Todėl neretai vietoj to, kad atliktumėte darbus, reikia juos taisyti. Kas kartais gali kainuoti pakankamai brangiai, pavyzdžiui, jeigu nepavyksta laiku nukulti derliaus. Be to, senesnių įrenginių ir darbo našumas negali prilygti naujiems. Kurie per tą patį laiką gali atlikti net kelis kartus daugiau darbo. Taigi, su mažesnėmis sąnaudomis ir per trumpesnį laiką įmanoma nudirbti žymiai daugiau. Kas labai svarbu, kadangi mūsų šalyje derliaus nuėmimo laikas pakankamai ribotas ir gana trumpas.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Šioje vietoje svarbiausi bus techniniai parametrai. Kadangi praktiškai kiekvienas įrenginys galės atlikti tą pačią funkciją. Tačiau vieni bus didesni ir galingesni, o kiti kompaktiškesni ir galbūt ekonomiškesni. Todėl renkantis reikėtų įsivertinti ir asmeninius poreikius. Bei pagalvoti apie ateities plėtrą. Kadangi naujas kombainas yra investicija į ateitį, kuri sėkmingai atliks savo darbą ne vienerius metus. Dar labai svarbus aspektas yra pjaunamosios dalies ilgis. Kuo jis didesnis, tuo didesnį plotą derliaus galima nuimti. Kas aktualu tiems, kurie turi pakankamai nemažus žemės plotus vienoje vietoje. Taip galima dirbti gerokai efektyviau ir našiau. Aišku, jeigu dažnai tenka keliauti tarp skirtingų sklypų, tuomet gal ir neverta rinktis ypatingai ilgo varianto. Be to, net ir panašūs modeliai gali skirtis vienos ar kitomis ypatybėmis, todėl renkantis reikėtų įsigilinti į šiuos skirtumus.

Naujausios technologijos – nepamainoma pagalba

Nemažai žmonių net neįsivaizduoja, kokiomis išmaniomis technologijomis pasižymi šiuolaikinė žemės ūkio technika. Ir kombainas galėtų būti geriausias toks pavyzdys. Dabar daugelį nustatymų galima atlikti vos kelių mygtukų paspaudimu. Todėl atvykus iš javų lauko kulti rapsų nereikės užsiimti sudėtingais reguliavimo darbais. Ką neišvengiamai tektų daryti su senesne technika. Tai leidžia sutaupyti daugybę laiko ir kartu palengvina patį darbą. Ir tai tikrai nėra vienintelė funkcija, kadangi jų galima rasti labai daug. Kas yra dar viena priežastis, kodėl atsinaujinus techniką nekyla jokių abejonių dėl tokio sprendimo. O dažniausiai gailimasi tik vieno, kad nepavyko to padaryti anksčiau. Kadangi viskas juda į priekį ir technologijos šioje srityje žengia ypatingai sparčiai. Kas leidžia pasiekti iki tol sunkiai įsivaizduojamų rezultatų. Todėl galima drąsiai teigti, jog tokia nemaža investicija neabejotinai atsipirks ir atneš žymiai daugiau naudos, negu kartais įsivaizduojama. Todėl kiekvienam ūkininkui vertėtų tuo pasidomėti daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *