Keltas – tai transporto forma, paprastai, nedideliais atstumais perkeliantis žmones, automobilius, traukinius. Toks transportas naudojamas jūrose, ežeruose, gali būti naudojamas sąsiauriuose. Keltai kursuoja reguliariai, įprastai, būna nemažai sustojimų. Jie dar vadinami vandens taksi. Šis transportas yra patogus, kada reikia persikelti vandeniu. Galite greičiau patekti iš vieno kranto į kitą. Keltai daugelyje šalių plačiai naudojami, ypač tose, kuriose yra jūros, didžiuliai ežerai bei sąsiauriai. Norint keliauti keltu jums prireiks bilieto, ši paslauga yra mokama. Juos galite užsisakyti iš anksto arba nusipirkti pardavimo vietose. Išvykimo laikas nurodomas tvarkaraščiuose.

keltaiGalima išskirti keletą keltų rūšių:

  • Jūros traktorius. Jis naudojamas pervežimams sekliomis vietomis. Šio kelto platforma pakelta, puikiai tinka seklumoms.
  • Upėse naudojamas lyninis keltas. Jis veikia ištempto lyno principu, kuris ištempiamas skersai upę.
  • Vandens taksi. Toks keltas labai panašus į autobusą, kuris sustoja daugelyje stotelių. Toks transportas reguliariai kursuoja ežeruose. Plačiai naudojamas salynuose.
  • Traukinių perkėlimui naudojami traukinių keltai. Vagonai sustatomi vienas šalia kito, traukinys išardomas. Ir tokiu būdu perkeliamas.
  • RO-RO vadinami keltai, kurie plaukia ne trumpus atstumus. Jais galima gabenti automobilius, vilkikus.

Šiek tiek istorijos

Pirmasis keltas išplaukė 1811 metais. Jis buvo varomas varikliu, dar kitaip buvo vadinama – garo mašina. Garlaivis buvo pavadintas Juliana. Jį išrado John Stevens. Šis keltas kursuodavo tarp Niujorko ir Naujojo Džersio. Tai buvo puiki naujiena tų laikų gyventojams. Charonas – tai literatūroje kelto koncepcija, kuri buvo paminėta. Tai keltas, kuriuo būdavo kilnojami mirusieji per upę (Stikso).

Keliaujant keltais keliami reikalavimai. Jais keliaudami galite pasiimti ir savo augintinius. Gyvūnai turi turėti mikročipus. Jei jie yra gimę iki 2011 metų (liepos trečios dienos) galioja tatuiruotė, kuri turi būti įskaitoma. Augintiniai turi būtinai būti paskiepyti.

Keltu gali keltis ir neįgalūs asmenys. Apie tai jie turi pranešti iš anksto. Būtina informuoti bilietų pardavėją. Neįgalūs asmenys gali turėti specialių poreikių. Apie tai būtina pranešti ne paskutinę minutę, o iš anksto. Bilietai gali būti parduodami kelionių agentūrose. Tokiu atveju reikia visą informaciją suteikti agentūrai. Jei bilietus perkate kitoje pardavimo vietoje, būtinai praneškite apie neįgalumą ir poreikius, jei tokių yra.

Keltų bilietai

Kaltų bilietus galite įsigyti internetu. Čia galite juos nusipirkti greičiausiai ir mokėti mažiausią kainą. Bilietai pardavinėjami kelionių agentūrose. Juos, taip pat, galite įsigyti (užsisakyti) telefonu. Pirkdami bilietus būtinai informuokite pardavėją, kas kelsis keltus. Skiriasi bilietai (jų kainos) neįgaliesiems, vaikams, gyvūnams.

One thought on “Keltai

  • 15 rugpjūčio, 2018 @ 11:49
    Nuolatinis saitas

    Ar esate verslo vyras ar moteris? Ar jums reikia lėšų, kad pradėtumėte savo verslą? Ar jums reikia paskolos, kad išskaitytumėte savo skolą, sumokėtumėte savo sąskaitas ar pradėtumėte gražų verslą? Ar jums reikia lėšų savo projektui finansuoti? El. Paštas: (trustfunds804@outlook.com) Mes siūlome garantuotas paskolos paslaugas bet kokia suma ir bet kuriai pasaulio daliai (asmenims, įmonėms, nekilnojamojo turto agentams ir korporacinėms įmonėms) pagal mūsų puikią 3% palūkanų normą. Norėdami gauti paraišką ir gauti daugiau informacijos, siųskite atsakymus į šį el. Pašto adresą: {trustfunds804@outlook.com}

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *